čtvrtek 15. září 2011

Jak přišít kožená či koženková ucha na kabelku?


Líbí se vím ucha na kabelky? Nevíte, jak je nejlépe na kabelku přišít? Pak je tu návod krok za krokem, jak přišívat ucha na kabelky od šikovné Hanky - Hanake.

Kožená nebo koženková ucha dodávají našim kabelkovým skvostům šmrnc. Já je mám moc ráda, jsou kabelky, kam bych ani jiná ucha nedala... Ale jaká? Kožená jsou bezesporu trvanlivější, prostě kůže je kůže. S největší pravděpodobností přežijí bavlněnou kabelku. Koženková dostupnější cenově. Co mohu já soudit z těch pár kousků, co jsem našila, drží velmi dobře, nelámou se, netrhají, nepraskají. Rozhodně se jim nebráním.
Na začátku je výběr typu, barvy. Já budu dneskže
a našívat koženková, hnědá, krásná subtilní ucha na mou novou kabelku. Ty má jsou z látkového a ted už i koného obchůdku JANY, Látky pro Vás
  
Ucha  jsem našívala ještě před našitím dna, tak, aby mi protikusy nekazily krásný puntíkatý vnitřek kabelky.
Je dobré si na začátku vyměřit, kam vlastně ucha přijdou. Ideálně oba konce souměrně.


 Tyto ucha jsou bez kožených protikusů, proto z rubové strany látky použiji jako oporu nějakou pevnou výztuhu. Mohlo by to být i nějaké velmi pevné plátno, ale pozor na začištění, aby se nevytřepilo. Ideální je použít netkanou výztuhu, ronar bude dostatečně tuhý a pevný.


Vzhledem k tomu, že moje kabelka bude relativně velká a bude určitě její majitelku, tedy mě, lákat k tomu, že do ní nacpu, co najdu, zajistím ucha až do švu. Vzhled kabelky tím nijak neutrpí a já budu mít jistotu.
Takže si ustřihněte pruh ronaru dostatečně široký, aby se vlezl pod konec ucha a ještě malinko víc a dostatečně dlouhý, aby čouhal dole z kabelky.
Pro našívání uch je důležité použít opravdu pevné nitě. Riflové budou dostatečné, používám je.


Našívat začínám od shora, uzlik vzadu a pokračuji předním stehem kolemdokola celého dílku ucha.Tak a na konci se otočím, poslední steh projedu ještě jednou a pokračuji předním stehem zase zpátky. Ze zadu musíte dávat pozor, at se vám nehne ten ronar. Všechny stehy pěkně utáhnout. Na druhém konci zase zajistím poslední steh ještě tam a zpátky. Ze zadu udělám uzlík.

Po našití i druhého ucha, zajistím zespodu ronar cikcakem


Kabelku jsem už zkoušela a ucha drží velmi pevně.

  Děkuji Hance a těším se na všechny vaše krásné kabelky!
 

 1 komentářů:

Hanake řekl(a)...

To je přesně ona:-))

Okomentovat