středa 18. dubna 2012

Jak na aktovkové zapínání krok za krokem

Následující blog byl napsán Hankou, kterou možná znáte pod nickem Hanake. Určitě se podívejte na její krásné kabelky na fleru anebo na její blog. Hanka byla tak hodná, že otestovala moje aktovkové zapínání, kterým rozšiřuji svoji nabídku uch na kabelky, a napsala návod krok za krokem, jak takové zapínání připevnit na kabelku.

"Toto aktovkové zapínání mě opravdu chytlo hned jak jsem ho poprvé viděla v Janině  klubu na fléru. Hned jsem ho chtěla zkusit. Jednak vypadá parádně a jednak vám stoprocentně neprodře látku jako to obyčejné.
 


Instalace je velmi snadná. Kromě zapínání si připravte ještě děrovací kleštičky nebo razničku velikosti 2,8mm. Nýtky ve staromosazném provedení o velikost 3/7, nejlépe duté. Do předpřipravených dírek se akorát vejdou. Nebojte se ani silnější vrstvy. Stačí, když vám bude koukat jen kousíček nožičky nýtku, látka i výztuha se secvakne a nýt bude držet. Příliž dlouhý nýt by vám zdeformoval hlavičku a ještě by se kvedlal.


Nacvakejte si dírky, jestli skrnaskr nebo ne, to nechám na vás. Na kapsičce jsem si udělala dírky jen na vnější látku a výztuhu. Uvnitř tedy není nic vidět. Celé zapínání můžete ještě podložit třeba ronopastem, záleží jak máte látky tuhé, či vyztužené.

Jen nezapomeňte, jestli si necháváte nahoře na kapse díru, kterou je potřeba po instalaci zapínání zašít, budete si muset zapínání umístit tak, abyste se pak vešly pod patku. Tedy ne moc vysoko...


Prostrčte dírkou nýtky a rukou secvakněte, nebudou ještě hotové, ale nespadnou vám. Já bouchám kladívkem do hlavičky nýtku jednu větší ránu. Hlavičku předtím překryji menší vrstvou látky.
Pokud to jde používám i kleštičky.
V obou případech se hlavička trochu zdeformuje.


Tady vidíte hotové, nacvaknuté.
Drží výborně.


Jako úplně poslední věc na celé tašce byl zobáček. Ten jsem nacvakla skrnaskrz. Ani by to jinak nešlo, dává se dost nízko, takže už bych pak klopu nezašila."


A tady je kabelka, kterou Hanka ušila. Není nádherná?


0 komentářů:

Okomentovat