pátek 24. srpna 2012

Jak na koženkové magnetické zapínání?

Pokud nevíte, co si počít s magnetickým zapínáním, připravila pro Vás moje kamarádka Hanake postup krok za krokem:


Magnetické zapínání je zabaleno v ozdobné kožence. Má dvě části, jednu se zobáčkem a jednu s mističkou. Pokud nechcete nemusíte s ním nic zvláštního dělat a můžete ho našít rovnou na kabelku. Našijte ho stejně jako se našívají ucha (viz. můj předchozí návod na našívání uch). Lépe bude vypadat, když ho nasoukáte na kabelku nebo peněženku z obou stran.


Opatrně ho rozřízněte přesně v místě slepení. Buď ostrým nožíkem nebo páráčkem, ten máte po ruce určitě. Stačí kousek, pak už obě vrstvy od sebe oddělujte prsty. Jde to dobře.


Do látky je potřeba udělat kulatou díru. Přesně tak velkou, jako je velký magnetek (ta kovová část!!). Obkreslete kovou část magnetku na látku. Díru nejlépe vyříznete opět párákem. Průměr otvoru může být i o malinko větší, magnetek se vám pak bude dovnitř lépe soukat.Zprvu vám to možná půjde ztěžka, ale jde to. Nebojte se otvor i malinko zdeformovat. Případně si otvor malinko zvětšete. 
 

 
Když je jedna půlka magnetku na místě, to samé udělejte i s protikusem. Jestli magnetek půjde skrz všechny vrstvy látek, výztuh apod. nebo jen některé záleží na vás. 

Můj vrchní magnetek se zobáčkem prošel skrz naskrz všemi vrstvami. Látka + dekovil + ronopast + látka. Takže se silnějších vrstev nebojte, vejde se tam.
Spodní magnetek s mističkou jsem nechala koukat jen zvenku, druhou půlku jsem schovala mezi dekovil a ronopast.
Tak si vsazování magnetku nezapomeňte naplánovat dopředu, ať nemusíte párat:-))


Teď už zbývá jen prošít. Postupujte předním stehem, stejně jako při našívání uch. Tuto fázi jsem nefotila, šití je nafoceno v blogu o našívání uch. Magnetek dokonce stačí našít jen jedním směrem, zpátky šít už nemusíte.
Použijte silnější nit, riflovou nebo perlovku. Jednak lépe drží a jednak vypadá lépe.

1 komentářů:

Amelie řekl(a)...

Prima postup.

Okomentovat